Ve středu vystoupí v rámci svého každoročního šumavského turné v hartmanické synagoze MLP komorní orchestr ve složení:
Alena Šístková - Alena začala hrát u Mirko Škampa na ZUŠ Praha 4 a později u Kateřiny Hroníkové na ZUŠ Jana Hanuše. Od roku 2010 studovala na Pražské konzervatoři u Jaroslava Kulhana a jako vedlejší obor komorní hru u Jindřicha Pazdery (smyčcové kvarteto), později u Františka Součka (smyčcové kvarteto). Dále klavírní trio u Radima Kresty. Vystudovala Akademii múzických umění v Praze ve třídě Mikaela Ericssona a klavírní trio u Radima Kresty a Jiřího Panochy. Zúčastnila se mnoha národních a mezinárodních soutěží - např. Národní soutěže ZUŠ (3. a 1. místo), Prague Junior Note (1. místo), Vychytilovy violoncellové soutěže (1. a 2. místo), mezinárodní Heranovy soutěže (2. místo), mezinárodní soutěže v rakouském Liezenu (dvakrát 3. místo), dva ročníky soutěže konzervatoří (2. a 3. místo). Se smyčcovým kvartetem z konzervatoře získali 1. místo v mezinárodní soutěži Talents for Europe v Dolném Kubíně. Již několik let působí v Akademii České filharmonie a v Amo la Música quartet. Absolvovala letní kurzy „Česko-francouzská akademie Telč“ u Michaely Fukačové a „Music Master Courses“ v Dobřichovicích u Emirhana Tunci. Během studia na Pražské konzervatoři se účastnila dvakrát masterclassu Jiřího Bárty.
Miroslav Vilímec - je klatovský rodák, který patří mezi přední české houslisty současnosti. Nejdříve byl žákem své matky, houslistky a pedagožky Ilony Vilímcové, po dokončení střední ekonomické školy , studoval Akademii múzických umění v houslové třídě prof. Václava Snítila. Bezprostředně po studiu úspěšně absolvoval konkurz do České filharmonie, kde působí od roku 1982, od roku 1992 v roli koncertního mistra. Výčet sólistických vystoupení zahrnuje účinkování s mnoha orchestry, pravidelně spolupracuje i s Českou filharmonií, se kterou provedl např. koncerty C. Saint-Saënse, W. A. Mozarta, N. Paganiniho, J. Kubelíka, Sukovu Fantazii, Lalovu Španělskou symfonii a mnoho dalších skladeb, s Českou filharmonií pořídil též nahrávku houslového koncertu Viléma Petrželky. Kromě recitálů s klavírem se věnuje i jiným nástrojovým kombinacím, hraje např. s akordeonistkou Jarmilou Vlachovou či s harfenistkou Janou Bouškovou. Miroslav Vilímec je také předsedou Společnosti Jana Kubelíka, která se stará o šíření odkazu Jana Kubelíka a dalších českých houslistů minulosti.
Pavel Nejtek - po maturitě na přírodovědném gymnáziu v Chebu absolvoval plzeňskou konzervatoř u profesora Václava Lísy v roce 1984. V roce 1982 vyhrál soutěž s mezinárodní účastí v Kroměříži. Ještě jako student vyhrál konkurz do Sukova komorního orchestru. V roce 1991 vyhrál interní konkurz na místo zástupce vedoucího kontrabasové skupiny v orchestru České filharmonie. Je vyhledávaným komorním hráčem, pravidelně koncertuje s českými komorními soubory jako například Panochovo kvarteto, Apollon kvartet, Martinů kvartet, Pražákovo kvarteto, a se zahraničními soubory, zejména s Henschel Quartet (Německo). Spolupracuje i s komorními orchestry, například s Ars Instrumentalis Pragensis (1. cena soutěž Osaka 1996), Praga Camerata a Český komorní orchestr. V letech 1994 – 2000 vyučoval na hudebním gymnáziu Jana Nerudy v Praze, kde vychoval řadu úspěšných absolventů.
VSTUPNÉ 250,- Kč